انواع گاوصندوق دیجیتالی

انواع گاوصندوق

انسان همیشه به دنبال حفظ کالای باارزش خود بوده است و برای این کار از روش‏های مختلفی استفاده کرد تا وسایل باارزش خود را از آب، آتش و سرقت حفظ کند. این روش‏ها در طول زمان تکامل پیدا کردند و در نهایت با ساخت گاوصندوق‏ های آهنی روشی جدید برای حفظ اشیا ارزشمند اختراع شد. با پیشرفت تکنولوژی، انواع مدل‏های گاوصندوق با توجه به نیاز افراد و محل استفاده ساخته شدند.
اولین گاوصندوق را برادران جاب در سال ۱۸۳۵ اختراع کردند که تا حدودی شبیه مدل‏های امروزی بود. مدل طراحی شده آن‌ها با کلید باز و بسته می‏شد. در سال ۱۸۸۶ هنری براون گاو صندوقی را به شکل مدل‏های امروزی طراحی کرد و ساخت. این گاوصندوق به خاطر استفاده از فلزات نسبت به آتش و ضربه امنیت بیشتری در مقایسه با مدل برادران جاب داشت.

به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی‏های ساخت گاو صندوق، مدل‏های بسیار پیشرفته با امنیت بیشتر و مجهز به ابزار آلات ایمنی، به بازار عرضه شدند. امروزه گاو صندوق و صنعت ساخت آن پیشرفت زیادی کرده است و محدود به تکنولوژی‏هایی که در داخل کشور استفاده می‌شود، نیست. این صنعت همراه با پیشرفت تکنولوژی، تغییرات زیادی کرده است و با توجه به نیاز روز افراد، انواع گوناگونی در بازار وجود دارد. مراحل تولید گاوصندوق از طراحی تا تولید محصول نهایی حتماً به وسیله یک نفر باید انجام شود؛ بنابراین تمام الگوریتم‌های ساخت و باز کردن آن باید توسط یک نفر انجام شود تا سارقان به راحتی با برش زدن یا باز کردن قفل، به مدارک و اشیای باارزش داخل آن دسترسی نداشته باشند.

حتما بخوانید
آشنایی با انواع گاوصندوق

تمام مراحل ساخت از طراحی در و بدنه تا قفل باید با هدف ایجاد حداکثر امنیت در مقابل خطرات احتمالی مانند سرقت و آتش سوزی باشد. گروه صنعتی نیکا با در نظر گرفتن تمام موارد امنیتی همواره از تکنولوژی‌های روز دنیا برای ساخت گاو صندوق‏هایی با امنیت بالا بهره می‌گیرد تا افراد با خرید گاو صندوق‏های این گروه صنعتی، مدارک، اسناد و اشیای باارزش خود در امنیت کامل نگهداری کنند.

 

گاوصندوق

 

همزمان با هوشمند سازی لوازم خانگی و استفاده از تکنولوژی‏های روز در ساخت لوازم خانگی، تولید کنندگان گاو صندوق هم تلاش کردند امنیت محصولات خود را با هوشمند سازی افزایش دهند. آن‏ها با ساخت مدل‏های دیجیتالی خانگی و هتلی موفق شدند محصولات خود را با ضریب امنیت بالا تولید کنند و اطمینان خاطر مشتریان خود را افزایش دهند. بهتر است قبل از اقدام به خرید گاو صندوق دیجیتالی، از خصوصیات و مزایای این مدل‏ها اطلاعاتی به دست آورید تا مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه به بررسی دو نوع گاو صندوق دیجیتالی خانگی و هتلی خواهیم پرداخت.

گاوصندوق‏ خانگی و هتلی

گاوصندوق خانگی مانند سایر گاوصندوق‎‏های تجاری یا اداری مدل‏های مختلفی دارند. یکی از انواع گاوصندوق های دیجیتالی است که معمولاً یک رمز دارند و سبک وزن هستند. معمولاً وزن آن‏ها بین ۱۲ تا ۱۸ کیلوگرم است. اگر گاوصندوق شما وزن سبکی داشته باشد، با وجود سیستم رمز پیچیده، سارقان به راحتی آن را از محل کار یا منزل شما خارج کرده و در نتیجه دیگر به آن دسترسی ندارید.

در هر صورت برای خرید گاو صندوق سنگین باید به این نکته دقت کنید که آیا جایی را که می‏خواهید آن را نصب کنید می‏تواند وزن آن را تحمل کند؟ به دلیل وزن زیاد آیا می‏توانید آن را به محل نصب انتقال دهید؟ بعضی از افراد گاو صندوق‏های دیجیتالی خانگی سبک را خریداری می‏کنند که حتی با استفاده از آسانسور می‏توان آن را جابجا کرد، اما می‏توان با پیچ کردن آن‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ها به کف ساختمان، از جابجایی گاوصندوق جلوگیری کرد و حتی می‏توان این مدل گاو صندوق‏ ها را با پیچ در داخل کمد یا روی دیوار محکم کنید.

 

گاوصندوق دیجیتالی خانگی

 

یکی از انواع مدل‏های دیجیتالی خانگی، مدل اثر انگشتی است که هم برای منازل و هم برای محیط‏های کوچک کاری مناسب است. در این مدل‏ها لازم نیست رمز‏های طولانی و پیچیده را به خاطر بسپارید یا از کلید‏ها که امنیت و سرعت عملکرد پایینی دارند، استفاده کنید. اثر انگشت در مقایسه با سایر شیوه‏های باز کردن در، یک شیوه مطمئن است؛ زیرا اثر انگشت هر فرد مختص به آن فرد است و هیچ فردی غیر از صاحب گاو صندوق نمی‏تواند آن را باز کند. صاحب گاو صندوق با قرار دادن انگشت خود روی حسگر اثر انگشت، به راحتی و با سرعت می‏تواند در آن را باز کند.

بعضی مواقع افراد هنگام سفر مجبور هستند بعضی از مدارک و اسناد مهم و اشیای با ارزش خود را همراه داشته باشند. بیشتر افراد ترجیح می‏دهند در طول اقامت در هتل، این مدارک و اسناد مهم و اشیای با ارزش را در جایی امن در هتل نگهداری کنند تا با خیال راحت و به دور از نگرانی به تفریح بپردازند و از سفر خود لذت ببرند؛ بنابراین صاحبان هتل‏ها برای این مواقع یک گاوصندوق دیجیتالی هتلی را در هتل قرار می‏دهند تا امنیت خاطر مسافران را جلب کنند و همچنین اعتبار هتل خود را افزایش دهند.

حتما بخوانید
مراحل ساخت گاوصندوق

با وجود گاو صندوق‏ها در هتل، هم مسافران احساس امنیت بیشتری در هتل دارند و هم صاحبان هتل‏ها مشتریان بیشتری را می‏توانند جذب کنند. گاو صندوق‏های هتلی مدل‏های مختلفی دارند. این مدل‏ها شامل مدل نسوز اثر انگشتی، مدل رمزدار و مدل کارتی است.

در مدل‏های کارتی مسافران می‏توانند از کارتی که برای باز کردن در اتاق خود استفاده می‏کنند، برای باز کردن در گاوصندوق، استفاده کنند؛ اما در مدل‏های رمزدار برای هر مسافر یک رمز تعریف می‏شود و مسافران با اطمینان خاطر مدارک و اسناد مهم و اشیای با ارزش در گاو صندوق قرار می‏دهند. بعد از اتمام دوره اقامت مسافر در هتل، رمز مربوط به آن مسافر حذف می‏شود و با ورود هر مسافر جدید، رمز جدید برای او تعیین می‏شود.

در بیشتر گاوصندوق‏ دیجیتالی با کیفیت بالا، وقتی می‏خواهید رمز را وارد کنید و شارژ باتری قفل دیجیتال در حال اتمام است، یک سیستم صدای هشدار دهنده اتمام شارژ باتری، روی صفحه قفل نصب شده است. علت وجو سیستم هشدار باتری آن است که با اتمام شارژی باتری، امکان بازکردن در را ندارید.

در مدل‏های دیجیتالی ارزان قیمت این سیستم صدای هشدار دهنده وجود ندارد و معمولاً زمانی از اتمام شارژ این نوع مدل‏ها آگاه می‎‏شوید که خیلی دیر است و نمی‏توانید در را باز کنید. علت این اتفاق آن است که بعضی تولید کنندگان یک کیبورد گاوصندوق ارزان روی آن نصب می‏کنند. طول عمر بیشتر باتری‏ها تا ۲ سال است.

اگر به دلیل عدم استفاده از گاو صندوق، از باتری آن به مدت طولانی استفاده نشود، باتری سولفاته می‏شود و از عمر آن کم می‏شود. این مشکل برای اکثر مدل‏های دیجیتالی وجود دارد. به طور کلی مدل‏های دیجیتالی با توجه به قفل دیجیتالی آن به سه دسته تقسیم می‎‏شوند:

  1. قفل دیجیتال همراه با  یک کلید یدکی
  2. قفل دیجیتال همراه با باتری‌ در پشت صفحه کلید
  3. قفل دیجیتال همراه با یک منبع تغذیه اضطراری

قفل دیجیتال همراه با یک کلید یدکی:

این مدل دیجیتالی، در کنار کیبورد قفل دیجیتالی، یک قفل مکانیکی هم دارد که در صورت خراب شدن قفل دیجیتالی یا تمام شدن شارژ باتری از این کلید برای باز کردن در استفاده می‏شود. در صورت خراب بودن قفل دیجیتالی، بعد از باز کردن در، اقدام به تعمیر گاو صندوق کنید.

قفل دیجیتال همراه با باتری در پشت صفحه کلید:

کیفیت این قفل‏ نسبت به  قفل‌ها با کلید یدکی بالاتر است. باتری این قفل‌ها پشت کیبورد پنهان است. اگر شارژ باتری تمام شده باشد و امکان باز کردن در را نداشته باشید، به راحتی می‏توانید از سمت پایین قفل یا چرخش کیبورد به جلو، باتری را بردارید. علاوه بر این، هنگام باز کردن در گاو صندوق، اگر شارژ باتری این نوع قفل‌ها در حال اتمام باشد، صدای هشدار دهنده‌ای شما را از این موضوع آگاه می‏کند. حتی هشدار اتمام شارژ باتری می‏تواند از طریق تلفن همراه به شما اطلاع داده شود.

قفل دیجیتال همراه با یک منبع تغذیه اضطراری:

 

انواع گاوصندوق دیجیتالی

 

در بعضی از قفل‏های دیجیتال یک منبع تغذیه اضطراری در کنار کیبورد وجود دارد؛ اما جای اصلی باتری پشت در گاو صندوق است. این منبع تغذیه برای زمانی است که قفل خراب شده است یا شارژ باتری در حال اتمام است و شما از این موضوع آگاهی ندارید، در نتیجه نمی‏توانید در را  باز کنید؛ بنابراین با استفاده از این منبع تغذیه خارجی می‏توانید قفل در گاو صندوق را باز کنید.

حتما بخوانید
انواع رمز های گاوصندوق و درصد امنیت آنها به ترتیب امینت

در پایان باید یادآور شویم که گاو صندوق یک صندوق فلزی محکم همراه با لوازم جانبی ایمنی مانند قفل و سیستم رمز است که برای نگهداری مدارک و اشیای باارزش شما در مقابل خطرات احتمالی مختلف به ویژه سرقت است. با توجه به وجود انواع مختلف آن در بازار با برندها و قیمت‏های مختلف، صرفاً با در نظر گرفتن بُعد قیمت، از خرید گاو صندوق ارزان قیمت خودداری کنید. ارزان قیمت بودن تنها یکی از نکات مثبت است و باید سایر ویژگی‏ها مثل قفل ایمن و سیستم رمز قابل اطمینان، مقاوم در برابر آتش سوزی و ضد سرقت بودن را در نظر بگیرید. همچنین گاو صندوق را با توجه به محل نصب آن در محیط کار، منزل یا فروشگاه انتخاب کنید؛ زیرا با در نظر گرفتن این موضوع می‏توانید مدلی را انتخاب کنید که با محل نصب آن همخوانی دارد و جابجایی گاوصندوق نیز برای شما مشکل نخواهد بود و مهم تر از همه، هزینه اضافی را برای خرید متحمل نمی‏شوید.

گاوصندوق نیکا تولیدکننده انواع مختلف گاو صندوق، با بهره گیری از تکنولوژی‏های روز و نیروی انسانی متخصص، محصولات خود را باکیفیت بالا تولید و به بازار عرضه می‏کند. مدل‏های ضد سرقت گروه صنعتی نیکا از بهترین‏ محصولات داخل کشور هستند. کارشناسان گروه صنعتی به شما کمک می‏کنند تا گاو صندوق دلخواه خود را با توجه به نیاز شما و محل استفاده، خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید با شماره تلفن زیر  تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۸۰۲۲۰۵۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *